Świętokrzyskie jest piękne – zapraszamy do Kliszowa!

Dzień dobry wszystkim!

Dziś w ramach naszego cyklu  Świętokrzyskie jest piękne – zapraszam gospodarstwa agroturystycznego Stajnia Kliszów.

Alicja Kubiś  i Arkadiusz Kasza od kilku lat prowadzą gospodarstwo agroturystyczne w Kliszowie, niedaleko Kij w województwie świętokrzyskim. Dojazd na miejsce z Kielc, Buska i Jędrzejowa zajmuje do 30 minut.  Jest ono położone w dolinie Nidy objętej programem Natura 2000 ze względu na bogactwo przyrody, 500 metrów od rzeki, nieopodal miejsca słynnej bitwy z 1702 roku w której ostatni raz w dziejach Polski walczyła husaria.

Obiekt jest nowy i posiada 14 miejsc noclegowych na łóżkach pojedynczych w 3 pokojach 4 osobowych i jednym 2 osobowym z łazienkami. W obiekcie znajduje się obszerny salon – jadalnia z wyjściem na stumetrowy taras oraz aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem co umożliwia turystom przygotowywanie posiłków we własnym zakresie. Obok obiektu znajduje się parking, obszerna wiata do organizacji imprez okolicznościowych, palenisko na ognisko oraz plac zabaw dla dzieci. Na terenie gospodarstwa znajdują się również stajnie, plac do jazdy konnej oraz pastwiska dla koni.  Gospodarze są miłośnikami koni i mają w swojej ofercie naukę jazdy konnej. Organizują również spływy kajakowe po rzece Nidzie.

Stajnia Kliszów to miejsce  idealne do wypoczynku, ciche i spokojne, położone z dala od innych zabudowań, na końcu wsi.

W gospodarstwie jest możliwość wypoczynku z pełnym wyżywieniem zarówno tradycyjnym jak i  wegetariańskim i wegańskim. Istnieje również możliwość organizacji imprez okolicznościowych do 30 osób, takich jak urodziny, chrzciny, komunie oraz imprezy firmowe.

Zapraszamy do Kliszowa!

Kontakt: Gospodarstwo Turystyczne Stajnia Kliszów. Kliszów 74 28-404 Kije, tel. 608350223

przewodnik świętokrzyski  przewodnik świętokrzyski  kajaki świętokrzyskie  spływy kajakowe Nidą  spływy kajakowe Nidą  przewodnik świętokrzyski

Facebook